Lewandowski czuje jego oddech na plecach. Tak mówi o Polaku

Robert Lewandowski
Lewandowski czuje jego oddech na plecach. Tak mówi o Polaku
fot. PAP/EPA
Lewandowski czuje jego oddech na plecach. Tak mówi o Polaku

Robert Lewandowski nadal jest pierwszym wyborem Xaviego Hernandeza na pozycji napastnika, ale odczuwa już na plecach oddech swojego młodego konkurenta. Vitor Roque przybył do Barcelony w styczniu i zdążył zdobyć dwie bramki. W wywiadzie dla "Mundo Deportivo" opowiedział o swojej relacji z Lewandowskim.

Robert Lewandowski rozgrywa obecnie swój drugi sezon w barwach Barcelony. W poprzednim Polak został królem strzelców La Liga i rozkochał w sobie kibiców katalońskiego klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rekordowy transfer doszedł do skutku. Gwiazda Legii zagra w Turcji


Bieżące rozgrywki są w wykonaniu napastnika - jak i całej drużyny - słabsze. To odbija się na skuteczności Lewandowskiego, który do tej pory zdobył dziewięć ligowych bramek.


Tymczasem w styczniu do zespołu Barcelony dołączył Vitor Roque. 18-letni Brazylijczyk jest szykowany na następcę Lewandowskiego. Na razie pełni rolę rezerwowego, ale zdążył już strzelić dwa gole - za każdym razem wchodząc z ławki.


W wywiadzie udzielonym "Mundo Deportivo" Roque opowiedział o swojej relacji z Lewandowskim.

- To niesamowity zawodnik, jak wszyscy w szatni. To zawodnik, który pisał historię futbolu. Staram się uczyć od niego jak najwięcej, zawsze ma chęć do pracy. Po zakończeniu treningów staram się podążać jego śladami, aby nauczyć się jak najwięcej - mówił napastnik.


Dziennikarze dopytali Roque, czy dostał jakieś rady od Lewandowskiego.

 

- Mówi mi, że jestem jeszcze bardzo młody, więc mogę być spokojny, bo mam przed sobą świetlaną przyszłość - odparł Brazylijczyk.

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie