Świetny występ kobiecej sztafety 4x100 m!

Bardzo dobrze zaprezentowała się kobieca sztafeta 4x100 metrów st. dowolnym podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw świata w Dausze.

Bardzo dobrze zaprezentowała się kobieca sztafeta 4x100 metrów st. dowolnym podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw świata w Dausze. Polki zajęły czwarte miejsce, ustanawiając dwa rekordy kraju (sztafety i Katarzyny Wasick na pierwszej zmianie) oraz zdobywając kwalifikację olimpijską.

Polska sztafeta wystąpiła w składzie Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok, Julia Maik i zajęła czwarte miejsce Najszybsze były Holenderki, srebro wywalczyły Australijki, a brąz Kanadyjki.

Holenderki wygrały niedzielną rywalizację sztafet z czasem 3.36,61. O 0,32 s gorsze okazały się Australijki, najszybsze w eliminacjach, natomiast Kanadyjki straciły do triumfatorek 1,34 s. Polki, które znacząco poprawiły się w stosunku do eliminacji, ukończyły zawody ze stratą 2,04 s do reprezentantek Holandii. W finałowym wyścigu doszło do zmiany w składzie - Aleksandrę Polańską zastąpiła Wasick. Było to dobre pociągnięcie, gdyż Polki wynikiem 3.38,65 ustanowiły rekord kraju. Startująca na pierwszej zmianie Wasick czasem 54,12 o 0,1 s wymazała z tabel poprzedni rekord Polski.

"Jestem naprawdę dumna. Nie miałyśmy nic do stracenia. Szłyśmy na finał z wiarą. Zostawiłyśmy serca w basenie, ale nie spodziewałyśmy się aż takiego miejsca i dobrego czasu" - przyznała członkini sztafety Kornelia Fiedkiewicz.