Rumuni uderzają w Igę Świątek. Zarzucają jej arogancję

Iga Świątek
Iga Świątek została skrytykowana za swoją postawę

Iga Świątek od pewnego zwycięstwa nad Soraną Cirsteą rozpoczęła marsz po obronę tytułu w Dausze. Polka zdemolowała rywalkę wygrywając w dwóch setach 6:1, 6:1. Rumunka nawet przez moment nie była w stanie zagrozić liderce rankingu. Jej rodakom nie spodobało się jednak zachowanie Polki tuż po meczu. Rumuńska prasa skrytykowała Świątek zarzucając jej arogancję.

Iga Świątek do Kataru przyleciała dokonać rzeczy historycznej. Jeśli sięgnie po zwycięstwo w Dausze, nie tylko obroni tytuł, ale po raz pierwszy w karierze wygra turniej rangi WTA trzy razy z rzędu.

Marsz po obronę tytułu Polka rozpoczęła od pewnego zwycięstwa nad Soraną Cirsteą. Rumunka nie była w stanie przeciwstawić się znakomicie dysponowanej liderce rankingu i w całym spotkaniu zdołała wywalczyć tylko dwa gemy. W trzech dotychczasowych meczach przeciwko naszej tenisistce Rumunka tylko raz wygrała seta.

Rumuńskie media doceniły zwycięstwo raszynianki, ale i tak znalazły powód, aby skrytykować Polkę. Znany lokalny portal "prosport.ro" w jednym ze swoich tekstów uderzył w Świątek, zarzucając jej, że naruszyła dobry zwyczaj obowiązujący w świecie tenisa. Postawę liderki rankingu rumuńscy dziennikarze nazwali "arogancką".

"Arogancki gest Igi Świątek wobec Sorany Cirstei w Dausze". Tak brzmi tytuł tekstu opisującego spotkanie Polki z Rumunką. Dziennikarze mają pretensje do naszej zawodniczki, że w wywiadzie pomeczowym na korcie, ta nie wypowiedziała się o swojej rywalce. Owszem zwyczaj ten jest często spotykany, ale ma on sens jedynie wtedy, kiedy mecz jest zacięty, a zwycięzca chce oddać rywalowi szacunek za walkę. Cirstea zdołała wygrać tylko dwa gemy w całym spotkaniu. Polka na siłę mogłaby chwalić rywalkę, ale pytanie brzmi - czy było za co?