Błysk gwiazd na wagę zwycięstwa! PSG bliżej awansu

PSG pokonało Real Sociedad 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Oba gole padły po przerwie, a ich autorami byli Kylian Mbappe oraz Bradley Barcola. Skrót meczu PSG - Real Sociedad tylko u nas!

Najwięcej znaków zapytania przed tym meczem dotyczyło gwiazd obu ekip. Ostatecznie Kylian Mbappe znalazł się w wyjściowym składzie, podczas gdy Mikel Oyarzabal usiadł na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Postawa Hiszpanów, którzy w ostatnim czasie znaleźli się w lekkim kryzysie, mogła się jednak podobać. Real Sociedad grał bezkompromisowo, a po strzale Mikela Merino mógł nawet wyjść na prowadzenie. Piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce.

Po przerwie do ataku ruszyli paryżanie i po trzynastu minutach dopięli swego. Ousmane Dembele dośrodkował z rzutu rożnego, Marquinhos zgrał piłkę do Mbappe, który wpakował ją do siatki. Było 1:0 dla gospodarzy.

PSG na tym nie poprzestało. Z każdą kolejną minutą rozkręcał się Dembele, który co prawda nie zaliczył asysty, ale napędził akcję na 2:0. Piłkę przejął Fabian Ruiz, zagrał ją do Bradleya Barcoli, który minął rywala i płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania.

Takim wynikiem zakończył się mecz. Rewanż odbędzie się 5 marca w Hiszpanii.

PSG - Real Sociedad 2:0 (0:0)

Bramki: Mbappe 58, Barcola 71.

PSG: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Danilo (72 Hernandez), Beraldo - Zaire-Emery, Ruiz, Vitinha - Dembele (83 Kolo Muani), Mbappe, Barcola (72 Asensio).

Real Sociedad: Remiro - Traore, Zubeldia, Le Normand (79 Pacheco), Galan (88 Aramburu) - Mendez (79 Turrientes), Zubimendi, Merino - Kubo, Andre Silva (79 Sadiq), Barrenetxea (66 Zacharian).

Żółte kartki: Le Normand, Traore.