Co za końcówka meczu Barcelony! Powtórzony rzut karny i dwa gole Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu FC Barcelona - Celta Vigo w 25. kolejce La Liga. Jego drużyna wygrała 2:1. Decydującego gola polski napastnik strzelił z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Warto wspomnieć, że "jedenastka" musiała zostać powtórzona, gdyż bramkarz Celty oderwał stopy od linii bramkowej. Za pierwszym razem strzał Lewandowskiego został obroniony.

Na początku pierwszej połowy nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Barcelona dłużej utrzymywała się przy piłce, budowała akcje na połowie Celty, ale nie przekładało się to na bezpośrednie zagrożenie. Przełom nastąpił tuż przed przerwą. Lewandowski wykorzystał podanie Lamine'a Yamala i mocnym strzałem posłał futbolówkę do siatki.

Tuż po zmianie stron było już 1:1. Uderzał Iago Aspas, a piłka po drodze do bramki odbiła się jeszcze od Julesa Kounde i wpadła do siatki. "Duma Katalonii" mogła wrócić na prowadzenie w 64. minucie gry. Strzelał Raphinha, ale dobrą interwencją popisał się Vincente Guaita.

Później Barcelona nie miała zbyt wielu szans do wyjścia na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że Celta utrzyma remis, w doliczonym czasie gry Fran Beltran przypadkowo kopnął w polu karnym Yamala. Arbiter nie miał cienia wątpliwości i podyktował rzut karny dla "Blaugrany". Do piłki podszedł Lewandowski. Pierwsze uderzenie obronił Guaita. Powtórki pokazały jednak, że bramkarz Celty wyszedł wyraźnie przed linię. "Jedenastka" musiała zostać powtórzona.

Za drugim razem kapitan reprezentacji Polski już się nie pomylił. Uderzył w ten sam róg i pewnie pokonał Guaitę. To był ostatni akord tego meczu. Barcelona wygrała w końcówce i dopisała do swojego dorobku trzy punkty.

Skrót meczu Celta Vigo - FC Barcelona 1:2

Celta Vigo - FC Barcelona 1:2 (0:1)

Bramki: Aspas 47 - Lewandowski 45, 90+7 (rz.k.)