Ważna decyzja klubu PlusLigi! Czołowy siatkarz zostaje na następny sezon

Siatkówka
Ważna decyzja klubu PlusLigi! Czołowy siatkarz zostaje na następny sezon
fot. PAP/Krzysztof Świderski

Remigiusz Kapica w przyszłym sezonie nadal będzie grał w PSG Stali Nysa. Atakujący trafił do tego klubu w 2023 roku z Cuprum Lubin. O miejsce w wyjściowym składzie rywalizuje z Maciejem Muzajem.

Remigiusz Kapica urodził się 28 września 2000 roku. Oodnosił sukcesy w mistrzostwach Polski kadetów i juniorów. W PlusLidze gra już piąty sezon – dwa spędził w Indykpolu AZS Olsztyn (2019–21), dwa kolejne w Cuprum Lubin (2021–23), a w czerwcu 2023 roku trafił do PSG Stali Nysa.

 

Zobacz także: Siatkarz popisał się kapitalnym zagraniem! Ta akcja była ozdobą meczu (WIDEO)

 

Rozegrał łącznie 109 spotkań w siatkarskiej ekstraklasie, 20 z nich w trwającym sezonie. Atakujący zbliża się do 1000 zdobytych punktów w PlusLidze. Jego rekordowy wynik to 29 oczek w barwach Cuprum w meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom (3:2) w marcu 2022 roku. W obecnym sezonie w pięciu spotkaniach przekroczył barierę 20 punktów; w meczu z Exact Systems Hemarpolem Częstochowa zdobył ich 28.

 

 

– Z ogromną przyjemnością informujemy - Remigiusz Kapica zostaje z nami na sezon 2024/2025! – przeczytaliśmy w mediach społecznościowych klubu PSG Stal Nysa.

 

 

 

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Iran - USA. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie