Iga Świątek - Sloane Stephens. Relacja live i wynik na żywo meczu WTA w Dubaju

Iga Świątek

Sloane Stephens będzie rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Dubaju. Amerykanka w swoim meczu otwarcia pokonała Francuzkę Clarę Burel 6:4, 1:6, 6:2. Relacja live i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Stephens musiała spędzić na korcie ponad dwie godziny, aby wygrać z niżej notowaną rywalką z Francji, Clarą Burel. Ostatecznie zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:2. Tenisistki w sumie aż dziewięć razy przegrały swoje podanie. Najbardziej wyrównany był ostatni gem trzeciego seta. Amerykanka triumfowała, wykorzystując trzecią piłkę meczową.

31-letnia Stephens w karierze wygrała siedem turniejów, w tym zwyciężyła w US Open 2017, grała też w finale French Open 2018. Po raz ostatni sięgnęła po tytuł w roku 2022, triumfując w Guadalajarze. W światowym rankingu najwyższe miejsce, trzecie, zajmowała w lipcu 2018. W tym roku ma bilans meczów 3:3. W ostatnim Australian Open dotarła do 3. rundy, gdzie w trzech setach przegrała z Rosjanką Anna Kalinską.

Do tej pory Świątek i Stephens grały ze sobą dwukrotnie. W obu przypadkach górą była Polka, za każdym razem wygrywając bez straty seta.

Relacja live i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Sloane Stephens we wtorek na Polsatsport.pl. Początek około godziny 16.15.