Sensacja w Dubaju! Słynna tenisistka wyeliminowana

Andrzej AdamiecTenis
Jasmine Paolini w ćwierćfinale turnieju WTA w Dubaju

Jasmine Paolini sensacyjnie pokonała Marię Sakkari 6:4, 6:2. Dzięki temu triumfowi Włoszka zapewniła sobie awans do kolejnej rundy turnieju WTA w Dubaju, w której zmierzy się z Eleną Rybakiną - pogromczynią Magdaleny Fręch.

W trzeciej rundzie tegorocznej edycji turnieju WTA w Dubaju naprzeciwko siebie stanęły Jasmine Paolini oraz Maria Sakkari. Większość kibiców spodziewała się, że zawodniczka rodem z Grecji bez większych problemów przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Paolini postanowiła jednak zaskoczyć fanów, a przede wszystkim - swoją przeciwniczkę.

Ten pojedynek zaczął się bardzo nerwowo, ponieważ już na starcie kibice mogli obejrzeć trzy przełamania. Chłodniejszą głowę zachowała jednak Włoszka. Zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego po zaciętej walce wygrała pierwszego seta 6:4.

Druga partia nie zaczęła się dobrze dla Paolini - na samym początku przegrała swojego gema serwisowego. Mimo to potrafiła wrócić do gry i przejąć kontrolę nad meczem. Ostatecznie Włoszka triumfowała w drugim secie, tracąc w tym czasie zaledwie dwa gemy.

Dzięki temu zwycięstwu plasująca się na 26. miejscu w rankingu WTA zawodniczka zapewniła sobie awans do ćwierćfinału tegorocznej edycji turnieju WTA w Dubaju. Jej kolejną rywalką będzie Elena Rybakina, która pokonała Magdalenę Fręch.