Iga Świątek w półfinale turnieju w Dubaju! Chinka pozbawiona złudzeń

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju w Dubaju

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA w Dubaju. Polka bez straty seta ograła finalistkę Australian Open Qinwen Zheng 6:3, 6:2. O finał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich liderka rankingu zagra ze zwyciężczynią meczu Coco Gauff - Anna Kalinskaja.

Polka znakomicie rozpoczęła spotkanie. Qinwen Zheng próbowała dorównać kroku liderce rankingu, ale Chinka nie zdążyła się dobrze się rozgrzać, a już przegrywała 0:3.

Polka imponowała w polu serwisowym. Już w trakcie turnieju w Dausze, liderka rankingu poczyniła w tym aspekcie duży progres. W spotkaniu z Chinką silnym i precyzyjnym serwisem ustawiała sobie kolejne akcje ofensywne. Mocne podanie i winner, dużo zmian kierunku przy ataku forhendem. Tak wyglądały pierwsze minuty ćwierćfinału w Dubaju, po których Zheng mogła czuć się jak po przejażdżce rollercoasterem. Z tym że Chinka wcale nie chciała wsiadać do wagoniku.

Po niespełna pół godzinie gry Polka prowadziła z przewagą jednego przełamania już 4:1. Finalistka Australian Open wyglądała na zagubioną i nie była w stanie znaleźć recepty na forhend Polki. Dodatkowo Chinka nie trafiała pierwszym podaniem i przy drugiej próbie zderzała się z returnem Świątek. Nawet kiedy naszej zawodniczce przytrafiały się pojedyncze błędy, rywalka nie była w stanie z nich skorzystać. Po 42 minutach gry Świątek wygrała pierwszego seta 6:3.

Drugiego seta Chinka rozpoczęła od wygranego gema serwisowego. 21-latka przebudziła się po pierwszym secie i zaczęła grać coraz pewniej. To przełożyło się na jakość uderzeń forhendowych i serwis Chinki. W czwartym gemie finalistka Australian Open stanęła przed drugą w meczu szansą na przełamanie Polki, ale po raz drugi nie była w stanie jej wykorzystać. Tego problemu nie miała liderka rankingu która w kolejnej partii przełamała Zheng.

Był to być może kluczowy moment całego spotkania, bo chwilę później Polka po raz drugi z rzędu sięgnęła po wygranego gema przy serwisie rywalki i prowadziła już 5:2. Po niespełna półtorej godzinie gry Świątek rozbiła rywalkę 6:2 i awansowała do półfinału turnieju w Dubaju. W nim zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Coco Gauff - Anna Kalinskaja.

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:3, 6:2