Jest decyzja ws. konkursów w Oberstdorfie. Co dalej z zawodami Pucharu Świata?

Zimowe
Jest decyzja ws. konkursów w Oberstdorfie. Co dalej z zawodami Pucharu Świata?
fot. PAP/DPA
Jest decyzja ws. konkursów w Oberstdorfie. Co dalej z zawodami Pucharu Świata?

Puchar Świata w Oberstdorfie miał rozpocząć się od czwartkowych treningów i kwalifikacji. Plany organizatorów storpedowała jednak pogoda, a konkretnie - zbyt silny wiatr. Na skoczni zawodnicy pojawią się więc dopiero w piątek. Właśnie poznaliśmy zaktualizowany harmonogram zawodów.

W czwartek o 16:40 miały rozpocząć się kwalifikacje, które jednak ostatecznie odwołano. Podobnie jak i wszystkie sesje treningowe. FIS poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych. 

 

 

W piątek prognozy pogody są bardziej optymistyczne. Rywalizację ma więc rozpocząć konkurs duetów, który także w pierwotnej wersji kalendarza był planowany na ten dzień. Wyjątkowo będzie się jednak składał z dwóch serii, co organizatorzy ustalili jeszcze w czwartek podczas specjalnie zwołanego spotkania. Oficjalny trening ma rozpocząć się o godzinie 13.00, natomiast początek zawodów zaplanowano na 15.45. Składy zostaną ogłoszone po sesji treningowej. 

 

W sobotę i w niedzielę mają odbyć się konkursy indywidualne poprzedzone kwalifikacjami. W Oberstdorfie skoczkowie rozpoczynają rywalizację o małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w generalnej klasyfikacji w lotach narciarskich. Zdobędzie ją zawodnik, który uzyska najwięcej punktów w sześciu konkursach indywidualnych na mamucich skoczniach Oberstdorfie, Vikersund i Planicy.

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie