Przełamanie Bayernu Monachium! Dwa gole Kane'a

Piłkarze Bayernu Monachium, po dwóch golach Anglika Harry'ego Kane'a, pokonali RB Lipsk 2:1 w meczu Bundesligi.

Piłkarze Bayernu Monachium, po dwóch golach Anglika Harry'ego Kane'a, pokonali RB Lipsk 2:1 w meczu Bundesligi, przerywając serię porażek, ale wciąż tracą osiem punktów do rewelacyjnie spisującego się w tym sezonie Bayeru Leverkusen. Skrót meczu Bayern - Lipsk w załączonym materiale wideo.

Trzy kolejne przegrane - dwie w Bundeslidze i w Lidze Mistrzów z Lazio (0:1) - przyniosły kolejny w ostatnich miesiącach wstrząs w monachijskim klubie. Wiadomo już, że trener Thomas Tuchel po sezonie odejdzie z Bayernu, ale coraz więcej wskazuje też, że na 11 przerwana zostanie imponująca seria tytułów mistrzowskich Bawarczyków.

O poprawę nastrojów w Monachium zatroszczył się Kane, który dwukrotnie pokonał Janisa Blaswicha broniącego bramki drużyny spod znaku czerwonego byka. Szczególne znaczenie miało trafienie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, które dało gospodarzom zwycięstwo. To jego 27. bramka w Bundeslidze i wciąż możliwe jest pobicie rekordu Roberta Lewandowskiego, który w sezonie 2020/21 uzyskał 41 goli.

Ekipa z Monachium z dorobkiem 53 punktów jest wciąż druga w tabeli, ale strata do kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa Bayeru wynosi osiem punktów.