Złe wieści przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Chodzi o bezpieczeństwo imprezy

Inne
Złe wieści przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Chodzi o bezpieczeństwo imprezy
Fot. PAP
Złe wieści przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Chodzi o bezpieczeństwo imprezy

Do rozpoczęcia XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zostało już tylko niespełna pięć miesięcy. Tymczasem doszło do niepokojącego incydentu. Jeden z urzędników został okradziony z urządzeń, na których znajdowały się poufne dane na temat bezpieczeństwa imprezy.

Sprawę opisała telewizja BFM TV. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 26 lutego. Urzędnik podróżował metrem i wtedy skradziono mu komputer i pamięć USB. Na dyskach znajdowały się tajne informacje dotyczące tego, w jaki sposób zbliżające się igrzyska będą zabezpieczane. Konkretnie chodzi o plany przygotowane przez radę miasta Paryża. Władze stolicy Francji zamierzają rozlokować w mieście 2000 agentów, którzy będą pilnowali bezpieczeństwa. 

 

ZOBACZ TAKŻE: HMŚ Glasgow 2024. Terminarz, program, godziny. Kiedy startują Polacy?

 

Śledztwo w sprawie kradzieży prowadzą już francuskie służby. Nagrania z monitoringu w metrze zostały już zabezpieczone. Teraz trwa poszukiwanie sprawcy. 

 

Na razie nie wiadomo, jakie były jego motywy. Mógł to być zarówno zwykły rabunek, jak i zaplanowana akcja mająca na celu przejęcie danych. Poszukiwania złodzieja są w toku. 

 

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie