Noriaki Kasai nie przestaje zadziwiać! 51-latek śrubuje kolejny rekord

Zimowe
Noriaki Kasai nie przestaje zadziwiać! 51-latek śrubuje kolejny rekord
Fot. Cyfrasport
Noriaki Kasai nie przestaje zadziwiać! 51-latek śrubuje kolejny rekord

Noriaki Kasai po raz kolejny udowodnił, że w jego przypadku wiek to tylko liczba. 51-letni skoczek narciarski zajął 28. miejsce w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w fińskim Lahti. Tym samym Japończyk śrubuje swój rekord. Kasai jest najstarszym zawodnikiem w historii PŚ, który sięgnął po punkty w konkursie indywidualnym.

51 lat, osiem miesięcy i 26 dni - tyle w dniu zmagań w Lahti miał na karku reprezentant Japonii. To zdecydowanie najlepszy wynik w historii zawodów Pucharu Świata. Wiele wskazuje na to, że Kasai na tym nie poprzestanie i w nadchodzących konkursach powalczy o poprawienie rekordu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Terminarz Pucharu Świata w skokach 2023/2024

 

 

Przypomnijmy, że Kasai wrócił do japońskiej kadry podczas weekendu w Sapporo. Wcześniej z dobrej strony zaprezentował się w kilku lokalnych konkursach oraz zawodach Pucharu Kontynentalnego. W pierwszym konkursie na Okurayamie zajął 30. miejsce i sięgnął po pierwszy punkt w zmaganiach PŚ od 2019 roku. Doświadczony skoczek nie pojawił się na lotach w Oberstdorfie, ale wrócił do rywalizacji w Lahti. 

 

W pierwszym konkursie indywidualnym nie zdobył punktów - zajął 38. miejsce. Dzień później wystąpił w konkursie drużynowym, w którym popisał się dwoma solidnymi skokami. W niedzielnym konkursie po pierwszej serii zajmował 25. miejsce. Japończyk uzyskał lepszą notę niż chociażby Kamil Stoch czy Piotr Żyła, którzy nie awansowali do rundy finałowej. W drugiej odsłonie zmagań 51-latek spadł na 28. lokatę i ostatecznie dopisał do swojego dorobku trzy punkty. 

 

Niedzielne zawody wygrał Jan Hoerl. Podium uzupełnili Peter Prevc i Aleksander Zniszczoł. Była to pierwsza lokata w czołowej trójce polskiego skoczka w tym sezonie. Kolejny konkurs PŚ odbędzie się w Oslo. Będzie to również początek cyklu Raw Air. 

Mateusz Tudek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Bobsleje - Formuła 1 na lodzie

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie