Dwa gole w sześć minut! Wyjazdowa wygrana mistrzów Polski

Korona Kielce przegrała u siebie z Rakowem Częstochowa w środowym meczu PKO PB Ekstraklasy.

Korona Kielce przegrała u siebie z Rakowem Częstochowa w środowym meczu PKO PB Ekstraklasy. Goście wygrali 2:0, a wynik spotkania ustalili już w pierwszych minutach starcia. Skrót meczu Korona - Raków w załączonym materiale wideo.

Zaległe spotkanie drugiej kolejki kolejki rozpoczęło się od mocnego uderzenia gości. Na strzał z odległości ponad 25 metrów zdecydował się Ante Crnac. Piłka po uderzeniu Chorwata odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Zanim kielczanie ochłonęli po tej sytuacji, stracili drugiego gola. John Yeboah w polu karnym Korony zagrał do Władysława Koczerhina, a Ukrainiec bez żadnego problemu pokonał bramkarza Xaviera Dziekońskiego.

Gospodarze przypominali zamroczonego boksera, który po serii mocnych ciosów nie wie, co się wokół niego dzieje. Podobnie jak i podczas poprzedniego meczu z Cracovią, na trybunach kieleckiego stadionu rozległy się przeraźliwe gwizdy fanów, niezadowolonych z postawy drużyny trenera Kamila Kuzery. Niewiele to pomogło, bo w 11. minucie zespół z Częstochowy mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale Crnac z ostrego kąta strzelił w boczną siatkę bramki Dziekońskiego.

Po zmianie stron widać było, że gospodarze starają się zatrzeć złe wrażenie z pierwszych 45 minut. Pod bramką Kovacevica kilka razy zrobiło się groźnie, ale to Raków mógł po raz kolejny skarcić zespół z Kielc. Dwa razy na bramkę Dziekońskiego strzelał Yeboah, ale oba uderzenia były minimalnie niecelne. Po stronie Korony szansę miał Dominick Zator, ale po strzale kanadyjskiego obrońcy piłka o metr minęła słupek bramki Rakowa.

Sytuacja gości skomplikowała się trochę w 69. min. Zoran Arsenic sfaulował tuż przed polem karnym gości wychodzącego na czystą pozycję Jewgienija Szykawkę, po raz drugi otrzymał żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Z rzutu wolnego uderzył Marcel Pięczek, ale Kovacevic przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Na kwadrans przed końcem znakomitą sytuację miał Szykawka, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował Fran Tudor.