MŚ w short tracku: Polskie sztafety w półfinałach

Polskie sztafety mieszana i męska awansowały do półfinałów mistrzostw świata w short tracku.

Polskie sztafety mieszana i męska awansowały do półfinałów mistrzostw świata w short tracku, które rozpoczęły się w Rotterdamie. Na 1500 m bezpośredni awans do tej samej fazy z biało-czerwonych wywalczyła tylko Kamila Stormowska.

Polska sztafeta mieszana w swoim ćwierćfinałowym wyścigu zajęła trzecie miejsce. Był to siódmy wynik (2.40,205) zapewniający awans. Biało-czerwoni startowali w składzie Łukasz Kuczyński, Nikola Mazur, Diane Sellier i Kamila Stormowska. Najszybciej pojechali Holendrzy 2.38,117.

W czołowej ósemce mistrzostw zameldowała się również męska sztafeta. Biało-czerwoni (Kuczyński, Michał Niewiński, Felix Pigeon i Sellier) w swojej serii zajęli drugie miejsce (6.53,871). Przed nimi finiszowali Holendrzy (6.53,785), którzy zanotowali najlepszy rezultat w ćwierćfinałach.

Niepowodzeniem zakończył się start kobiecej sztafety, która wystąpiła w składzie Anna Falkowska, Mazur, Stormowska i Gabriela Topolska. Polkom (4.12,905) do ostatniego miejsca gwarantującego start w półfinale zabrakło blisko dwóch sekund. Najlepiej spisały się Kanadyjki (4.06,534).

W piątkowych indywidualnych konkurencjach z polskich reprezentantów do półfinałów 1500 m bezpośrednio awansowała jedynie Stormowska, która była druga w swojej serii. Pozostali Sellier, Pigeon oraz Topolska szansy na awans będą szukali w repesażach.

Biało-czerwoni do tej pory w MŚ w short tracku zdobyli tylko jeden medal. W 2018 roku w Montrealu srebrny krążek na 500 m wywalczyła Natalia Maliszewska.

Mistrzostwa w Rotterdamie zakończą się w niedzielę. Transmisje na sportowych antenach Polsatu.