Bayer Leverkusen zmierza po historyczne mistrzostwo Niemiec

Bayer Leverkusen pewnie zmierza po pierwszy w historii klubu tytuł piłkarskiego mistrza Niemiec.

Bayer Leverkusen pewnie zmierza po pierwszy w historii klubu tytuł piłkarskiego mistrza Niemiec. W niedzielę lider Bundesligi pokonał na wyjeździe SC Freiburg 3:2 w 26. kolejce i przywrócił 10-punktową przewagę nad drugim w tabeli Bayernem Monachium. Skrót meczu Freiburg - Bayer Leverkusen w załączonym materiale wideo.

Już w drugiej minucie prowadzenie gościom dał Florian Wirtz. Wprawdzie w 10. do wyrównania doprowadził Japończyk Ritsu Doan, ale na przerwę lider schodził przy korzystniejszym wyniku po trafieniu Czecha Adama Hlozka (40.).

W 53. minucie swojego gola uzyskał także jego rodak Patrik Schick, bohater czwartkowego spotkania z Karabachem Agdam w 1/8 finału Ligi Europy. Czech zdobył wówczas dwie bramki w doliczonym czasie, dzięki czemu "Aptekarze" wygrali 3:2 i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Gospodarze zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, gdy gola uzyskał Yannik Keitel (79.), ale ostatecznie musieli uznać wyższość rewelacyjnego w tym sezonie zespołu z Leverkusen.

Skrót meczu Freiburg - Bayer Leverkusen:

Był to 38. mecz o stawkę Bayeru w tym sezonie. Dotychczas zespół prowadzony przez Hiszpana Xabiego Alonso jest niepokonany. Jego bilans to 33 zwycięstwa i pięć remisów. Wciąż ma szansę na potrójną koronę, bo wystąpi też w półfinale Pucharu Niemiec.

W lidze "Aptekarze" zwyciężyli już 22 razy w tym sezonie - więcej niż kiedykolwiek w historii klubu.

Osiem kolejek przed końcem sezonu Bayer ma 70 punktów, a broniący tytułu Bayern - 60. Na trzecim miejscu jest VfB Stuttgart - 56 pkt.