Gwiazda gra dalej w Miami! Pewne zwycięstwo byłej liderki rankingu WTA

Andrzej AdamiecTenis
Naomi Osaka awansowała do kolejnej rundy turnieju w Miami

Naomi Osaka bez większych problemów awansowała do kolejnej rundy tegorocznej edycji turnieju WTA w Miami. Z byłą liderką światowego rankingu nie potrafiła poradzić sobie Elisabetta Cocciaretto. Japonka wygrała mecz 6:3, 6:4.

Osaka wróciła do gry na początku stycznia 2024 roku po kilkunastomiesięcznej przerwie. W tym sezonie pochodząca z Japonii zawodniczka wzięła udział między innymi w Australian Open, czy w turnieju rozgrywanym na kortach w Tokio. Najlepiej poszło jej podczas rywalizacji w Dausze, gdzie dotarła do ćwierćfinału.

Kibice byłej liderki światowego rankingu mają nadzieję, że ich ulubienica lepiej zaprezentuje się podczas rywalizacji w Miami. Zawodniczka rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni dobrze weszła w amerykański turniej, bez większych problemów wygrywając mecz pierwszej rundy. Gorycz porażki już na starcie turnieju musiała przełknąć Elisabetta Cocciaretto, która przegrała mecz 3:6, 4:6.

Teraz przed Osaką spore wyzwanie. Kolejną przeciwniczką 26-latki będzie Elina Svitolina. Warto przypomnieć, że tenisistka z Ukrainy obecnie plasuje się na 17. miejscu w rankingu WTA.