Zwycięstwo Bartosza Zmarzlika. Wygrał wszystkie wyścigi

Żużel
Zwycięstwo Bartosza Zmarzlika. Wygrał wszystkie wyścigi
fot. PAP
Czterokrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik triumfował w 35. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych.

Czterokrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik triumfował w 35. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. W niedzielę na torze w Bydgoszczy zawodnik klubu Orlen Oil Motor Lublin wygrał wszystkie wyścigi, zdobywając komplet 15 punktów.

Drugie miejsce zajął Szymon Woźniak - 12 punktów, a trzeci był ubiegłoroczny zwycięzca, Rosjanin z polskim paszportem, Artiom Łaguta (Betard Sparta Wrocław) - 10+3, który w dodatkowym wyścigu pokonał Australijczyka Jasona Doyle'a (ZOOleszcz GKM Grudziądz) - 10+2. Najlepszy czas dnia uzyskał Woźniak w ósmym biegu - 62,00.

 

Zmarzlik, aktualny mistrz świata, zwyciężył w Kryterium Asów po raz trzeci w karierze.

 

Historia zawodów sięga lat 50., kiedy to ówczesne Criterium Asów było praktycznie ostatnim turniejem sezonu. Od 1982 roku zawody pod nazwą Kryterium Asów organizowane były na początku sezonu i z biegiem czasu przyciągały do Bydgoszczy najlepszych zawodników czarnego sportu.

 

Od 1986 roku odbywały się jako Memoriał Mieczysława Połukarda. Po zawodach rozegranych 1 kwietnia 2012 roku impreza wypadła na dziewięć lat z kalendarza. Wróciła pod koniec marca 2021 roku. Wówczas w Bydgoszczy zwyciężył Zmarzlik, tak jak i w 2022 roku. W historii najwięcej razy Kryterium Asów wygrywał Tomasz Gollob - 14.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie