Nagrody Sport Biznes Polska za rok 2023. Kto otrzymał Statuetkę?

Inne
Nagrody Sport Biznes Polska za rok 2023. Kto otrzymał Statuetkę?
fot. Materiały prasowe
Nagrody Sport Biznes Polska za rok 2023. Kto otrzymał Statuetkę?

26 marca w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Sport Biznes Polska za rok 2023. Podczas wieczornej Gali poznaliśmy laureatów w 16 kategoriach. Wśród zwycięzców znaleźli się, m.in. Legia Warszawa czy Polski Związek Piłki Siatkowej.

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Sport Biznes Polska przyznało Statuetki dla marek i podmiotów, których działania w 2023 roku w sposób szczególny wyróżniły się na tle innych reprezentantów środowiska sportowo-biznesowego. Uroczystość wręczenia Nagród odbyła się 26 marca w Warszawie i zwieńczyła VII edycję Kongresu SBP.

 

We wtorkowy wieczór za sprawą III Gali Sport Biznes Polska w Hotelu DoubleTree by Hilton zagościło kilkuset kluczowych przedstawicieli branży. Transmisję wydarzenia można było również śledzić na żywo na kanale Polsat Sport Fight oraz na portalu polsatsport.pl.

 

Podczas ceremonii, którą poprowadził duet dziennikarzy sportowych – Aleksandra Szutenberg i Marcin Musiał – poznaliśmy laureatów Nagród SBP w 16 kategoriach podzielonych na 4 sektory (Sponsoring, Organizacje Sportowe, Sport w samorządach i Nagrody Specjalne). Wyróżnieniami zostały uhonorowane firmy, organizacje i podmioty, które w swojej działalności stawiają przede wszystkim na rozwój, popularyzację i wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu sportowego.

 

O tym, do kogo w tym roku powędrują Statuetki, zadecydowało w tajnym głosowaniu blisko 90-osobowe Jury, w którego składzie zasiedli topowi eksperci reprezentujący najważniejsze sektory rynku.

 

W gronie zwycięzców znalazł się między innymi Projekt Warszawa (Klub Sportowy 2023) czy Polski Związek Piłki Siatkowej (Federacja Sportowa 2023). Jury doceniło również markę Decathlon Polska (Debiut Sponsoringowy 2023), która w ubiegłym roku zaangażowała się w sponsoring Polskiej Ligi Siatkówki.

 

Tytuł najlepszego wydarzenia sportowego ostatnich miesięcy powędrował do Diamentowej Ligii Memoriału Kamilii Skolimowskiej.

 

Kulminacyjnym momentem ceremonii było przyznanie Nagrody Specjalnej Sport Biznes Polska. Organizacja w tym roku uhonorowała Statuetką tenisistkę Igę Świątek, która sukcesy sportowe łączy z odwagą poruszania i wspierania kwestii ważnych społecznie.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie