Znamy półfinalistę turnieju w Miami

Niemiec Alexander Zverev pokonał Węgra Fabiana Marozsana 6:3, 7:5 w ćwierćfinale turnieju ATP 1000 w Miami. Był to pierwszy pojedynek tych tenisistów. Jego rywalem w półfinale będzie Hiszpan Carlos Alcaraz lub Bułgar Grigor Dimitrow, którzy zmierzą się po północy czasu polskiego.

Marozsan został przełamany w trzecim gemie i przegrał pierwszego seta 3:6. W drugiej partii Węgier dał się przełamać dopiero w ostatnim gemie i uległ 5:7. Mecz trwał godzinę i 39 minut.

Wcześniej udział w półfinale zapewnili sobie Włoch Jannik Sinner i broniący tytułu Rosjanin Daniił Miedwiediew, którzy zmierzą się w piątek.

Hubert Hurkacz odpadł w Miami w 1/8 finału po porażce z Dimitrowem 6:3, 3:6, 6:7 (3-7).