To wielka nadzieja dla Polski! Oni mogą zdobyć medale na igrzyskach olimpijskich

Zimowe
To wielka nadzieja dla Polski! Oni mogą zdobyć medale na igrzyskach olimpijskich
fot. Materiały prasowe
To wielka nadzieja dla Polski! Oni mogą zdobyć medale na igrzyskach olimpijskich

W Centrum Olimpijskim odbyło się podsumowanie niezwykle udanego sezonu w wykonaniu naszych łyżwiarzy szybkich rywalizujących zarówno na długim, jak i krótkim torze, który zaowocował zdobyciem aż trzydziestu siedmiu medali na mistrzowskich imprezach. - Mam nadzieję, że to jest nasza przyszłość i nasze nadzieje medalowe na igrzyska olimpijskie w Mediolanie – mówi dla Polsatsport.pl prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Radosław Piesiewicz.

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport: Zakończył się właśnie bogaty w sukcesy sezon na krótkim i dużym torze. Dla Pana jako Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego to jest najlepsza z możliwych wiadomości w kontekście zbliżających się igrzysk olimpijskich w 2026 roku, że nasi łyżwiarze szybcy będą mieli we Włoszech szanse medalowe.

 

Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego: Tak, to prawda. Niesamowity sezon, o czym świadczy trzydzieści siedem zdobytych medali, no i te nadzieje na igrzyska olimpijskie w Mediolanie, bo już niedługo do rozpoczęcia tych zawodów. Dwa medale zdobyte na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w tym sezonie w Gangwon to naprawdę niesamowity dorobek. Fantastyczna grupa ludzi i łyżwiarstwo cudownie się rozwija i mam nadzieję, że to jest nasza przyszłość i nasze nadzieje medalowe na igrzyska olimpijskie w Mediolanie.

 

Z Pana ust padły też bardzo optymistyczne deklaracje dla samych zawodników i trenerów, że ta ich ciężka praca jest i doceniana i będzie doceniana w przyszłości.

 

My jako Polski Komitet Olimpijski staramy się tworzyć bardzo komfortowe warunki i nagrody dla naszych sportowców, bo to oni są najważniejsi i o tym trzeba zawsze pamiętać. Oczywiście związki sportowe, ale sportowcy, bez nich nie byłoby tych medali i bez nich nie moglibyśmy przeżywać tych emocji, kibicować, więc my jako Polski Komitet Olimpijski staramy się robić wszystko, aby te nagrody, o które będą walczyli za zdobywane medale na igrzyskach olimpijskich, były bardzo adekwatne do tego ich wysiłku.

 

Kilkanaście miesięcy pozostało do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Mediolanie i Cortinie d’Amepzzo. W tych poprzednich igrzyskach zazwyczaj to skoczkowie byli w rolach głównych. Teraz wprawdzie notują trochę słabszy sezon, ale na pewno się odbudują przed igrzyskami. Cieszy natomiast, że nasza mocna grupa łyżwiarska pojedzie do Włoch z celami zdobycia medali.

 

Tak, to prawda, chociaż skoczkowie trzeba pamiętać, że podczas młodzieżowych igrzysk z trzech medali jeden zdobył skoczek, a dwa pozostałe łyżwiarze. Oczywiście w sportach zimowych zawsze z tymi medalami było ciut gorzej, niż z letnimi igrzyskami, ale liczymy na to, że łyżwy w Mediolanie zdobędą większą ilość medali, dołożą też skoczkowie, więc tych nadziei naszych medalowych podczas zimowych igrzysk olimpijskich jest coraz więcej i to cieszy. Mam nadzieję, że będziemy silną grupą, która będzie walczyła w Mediolanie o medale.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie