Mistrzynie Polski nie obronią tytułu! Jednostronne widowisko w derbach Łodzi

Siatkówka
Mistrzynie Polski nie obronią tytułu! Jednostronne widowisko w derbach Łodzi
fot. PAP
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały z ŁKS-em Commercecon Łódź w ostatnim meczu ćwierćfinałowym tegorocznej Tauron Ligi. W półfinale "Budowlane" zagrają z Grupą Azoty Chemikiem Police.

O pierwszej partii tego spotkania mistrzynie Polski z pewnością szybko chciały zapomnieć. I choć początek był wyrównany, około 10. punktu "Budowlane" zaczęły budować przewagę, która systematycznie rosła (10:13, 15:21). Dysproporcja w grze była już zbyt duża, by ją nadrobić i to zawodniczki Macieja Biernata o kolejny krok zbliżyły się do półfinału.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legenda siatkarskiej reprezentacji kończy karierę! 20 lat pięknej przygody

 

Druga partia rozpoczęła się od piorunującej przewagi zespołu "gości" (na co dzień obie drużyny występują w łódzkiej Sport Arenie, lecz formalnym gospodarzem był ŁKS), który wyszedł na sześciopunktowe prowadzenie (1:7). Rywalki próbowały podgonić wynik, ale ilekroć zbliżyły się do "Budowlanych" - te ponownie "odskakiwały". Bezpieczną przewagę udało im się dotrzymać do końca. Po chwili do walki o medale brakowało im już tylko seta.

 

I wygrały go. Ostatnia partia miała bardzo podobny przebieg do pierwszej - znów wyrównany początek, później "odskok" Budowlanych i próba nadganiania wyniku przez siatkarki Alessandro Chiappiniego. Tak jak i w pierwszym secie - nie udało się. W zespole Grota było widać coraz większy luz i po chwili to one mogły cieszyć się z awansu do strefy medalowej Tauron Ligi.

 

W półfinale na Grot Budowlanych Łódź czekają już siatkarki Grupy Azoty Chemika Police. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 2 kwietnia o godzinie 19:00.

 

ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź 0:3 (15:25, 20:25, 20:25)

 

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Amanda Campos, Zuzanna Górecka, Anastazja Hryszczuk, Roberta Ratzke, Kamila Witkowska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Kinga Drabek, Aleksandra Dudek, Aleksandra Gryka, Julita Piasecka, Paulina Zaborowska

 

Grot Budowlani Łódź: Ana Bjelica, Jelena Blagojevic, Małgorzata Lisiak, Mackenzie May, Kinga Różyńska, Ewelina Wilińska - Justyna Łysiak (libero) - Martyna Łazowska. 

Skrót meczu ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź:

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie