Znowu to zrobili! Rewelacja sezonu z wygraną po golach w końcówce

Bayer Leverkusen pewnie zmierza po pierwszy w historii klubu tytuł piłkarskiego mistrza Niemiec

Bayer Leverkusen pewnie zmierza po pierwszy w historii klubu tytuł piłkarskiego mistrza Niemiec. W sobotnim meczu 27. kolejki lider Bundesligi pokonał u siebie Hoffenheim 2:1, choć przegrywał do 88. minuty.

Goście objęli prowadzenie w 33. minucie po golu Maximiliana Beiera, a później długo skutecznie się bronili. Świetnie w ich bramce spisywał się Oliver Baumann, który obronił aż 10 strzałów. Skapitulował dopiero po 11. uderzeniu. W 88. minucie wyrównał Robert Andrich, a w doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo "Aptekarzom" dał Czech Patrik Schick.

Bayer pozostaje niepokonany w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach, a rozegrał już 39 spotkań w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Europy. 34 z nich wygrał. Piłkarze trenera Xabiego Alonso po raz ostatni w oficjalnych występach przegrali 27 maja 2023 w kolejce kończącej poprzedni sezon niemieckiej ekstraklasy (0:3 z VfL Bochum).

Siedem kolejek przed końcem sezonu Bayer ma 73 punkty, a broniący tytułu Bayern Monachium - 60. Bawarczycy jeszcze w sobotę podejmą Borussię Dortmund.