Kolejne zwycięstwo lidera Orlen Basket Ligi

Anwil Włocławek zagrał rewelacyjnie w ostatniej kwarcie i ostatecznie pokonał Icon Sea Czarnych Słupsk.

Anwil Włocławek zagrał rewelacyjnie w ostatniej kwarcie i ostatecznie pokonał Icon Sea Czarnych Słupsk 75:60 w wielkanocnym meczu ORLEN Basket Ligi.

Początek spotkania był wyrównany, a w ekipie gości bardzo aktywny był Benas Griciunas. Akcje Jakuba Garbacza i Luke’a Petraska dawały później przewagę włocławianom, ale jak się okazywało - tylko na chwilę. Właściwie każda akcja mogła zmienić drużynę będącą aktualnie na prowadzeniu. Po rzutach wolnych Szymona Tomczaka po 10 minutach było 17:19. Druga kwarta również była zacięta - Anwil potrafił wychodzić na prowadzenie po zagraniach Tomasa Kyzlinka i Mateusza Kostrzewskiego, ale po chwili świetnie reagował na to Szymon Wójcik. Dzięki akcji 3+1 Vernersa Kohsa słupszczanie uciekali nawet na dziewięć punktów! Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza krok po kroku zmniejszał straty - po rzucie Victora Sandersa tracił już tylko trzy punkty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:38.

W trzeciej kwarcie drużyna trenera Mantasa Cesnauskisa starała się utrzymywać na prowadzeniu, co było możliwe po rzutach Bartosza Jankowskiego i MaCio Teague’a. Dzięki ich trafieniom w pewnym momencie różnica wynosiła sześć punktów. W samej końcówce tej części gry trafiał jeszcze Amir Bell, więc po 30 minutach było tylko 52:53. W następnej kwarcie włocławianie starali się wymuszać faule w polu trzech sekund, a to pozwalało na rzuty wolne Zigi Dimca i Luke’a Petraska. Dzięki indywidualnemu zagraniu Victora Sandersa mieli już sześć punktów przewagi. Gospodarze całkowicie opanowali sytuację, a słupszczanie zatrzymali się w ofensywie. Ostatecznie Anwil dzięki rewelacyjnej końcówce wygrał 75:60.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Ziga Dimec z 16 punktami i 8 zbiórkami. Szymon Wójcik i MaCio Teague rzucili po 10 punktów dla gości.

Anwil Włocławek: Ziga Dimec 16, Luke Petrasek 13, Mateusz Kostrzewski 11, Tomas Kyzlink 11, Jakub Garbacz 9, Victor Sanders 7, Amir Bell 5, Kamil Łączyński 3, Janari Joesaar 0, Igor Wadowski 0, Bartosz Łazarski 0, Maciej Bojanowski 0.

Icon Sea Czarni Słupsk: MaCio Teague 10, Szymon Wójcik 10, Bartosz Jankowski 8, Mike Caffey 8, Verners Kohs 8, Benas Griciunas 6, Mateusz Dziemba 6, Szymon Tomczak 4, Paweł Leończyk 0, Nikodem Klocek 0.