Świetny występ Magdy Linette w Charleston! Wiemy, z kim zagra w kolejnej rundzie

Magda Linette wygrała w Charleston

Magda Linette pokonała Petrę Martic w meczu pierwszej rundy turnieju WTA w Charleston 6:3, 6:4. Już wiemy, z kim zmierzy się Polka w swoim kolejny pojedynku na kortach w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszym secie obie zawodniczki prezentowały zbliżony poziom. Kibice w tej części pojedynku zobaczyli tylko jedno przełamanie. Polce udało się wygrać gema serwisowego przeciwniczki. Dzięki temu pochodząca z Poznania tenisistka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę w pierwszym secie (6:3).

Kolejna odsłona rywalizacji również potoczyła się po myśli zawodniczki rodem z Polski. Jak się okazało, do triumfu w drugim secie Linette również potrzebne było tylko jedno przełamanie. Plasująca się na 63. miejscu w rankingu WTA poznanianka wygrała partię 6:4 i zapewniła sobie awans do drugiej rundy turnieju w Charleston.

Już wiadomo, kto stanie naprzeciwko 32-latki w kolejnym meczu na kortach w Stanach Zjednoczonych. Jej następną rywalką podczas amerykańskiej imprezie będzie Dajana Jastremska. Ukrainka, która obecnie zajmuje 32. pozycję w światowym rankingu, zaczyna rywalizację w Charleston od drugiej rundy, ponieważ otrzymała od organizatorów "wolny los".