Nie żyje słynny zawodnik sportów walki. Stoczył pamiętny bój z Polakiem

Mateusz TudekSporty walki
Nie żyje słynny zawodnik sportów walki. Stoczył pamiętny bój z Polakiem
Fot. PAP & Instagram
Nie żyje słynny zawodnik sportów walki. Stoczył pamiętny bój z Polakiem

Smutne wieści obiegły świat sportów walki. W minioną sobotę zmarł Rob Kaman - utytułowany zawodnik kick-boxingu i muay thai. W 1992 roku na gali w Paryżu Holender stoczył kapitalny pojedynek z Markiem Piotrowskim. Miał 63 lata.

Informację o śmierci Kamana za pośrednictwem Instagrama przekazała jego żona. 

 

"Rob odszedł. Będziemy cię zawsze kochali. Z tej strony Carlotta Torchia, żona Roba. Choć od pewnego czasu byliśmy rozdzieleni, stworzyłam to konto dla niego" - czytamy we wpisie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje 24-letni piłkarz  

 

 

Urodzony w Amsterdamie kick-bokser był jednym z najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu w latach 80. i 90. Jego ogromny atutem były niezwykle mocne niskie kopnięcia, dzięki czemu otrzymał pseudonim "Mr Low Kick". Łącznie aż dziewięć razy sięgał po tytuły mistrza świata różnych federacji zarówno w kick-boxingu, jak i w muay thai. 

 

Aż dwukrotnie w swojej karierze pokonywał jedną z największych legend kick-boxingu Ernesto Hoosta. 22 listopada 1992 roku na gali w Paryżu Kaman skrzyżował rękawice z Markiem Piotrowskim. Pojedynek miał niezwykle emocjonujący przebieg. Ostatecznie górą w tym starciu był Holender, który znokautował Polaka w siódmej rundzie. 

 

Dokładna przyczyna śmierci 63-latka nie jest znana. 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie