Polak w finale Pucharu Niemiec! Piękna asysta (WIDEO)

Piłkarze drugoligowego FC Kaiserslautern awansowali do finału Pucharu Niemiec. Zespół z Tymoteuszem Puchaczem w składzie wygrał na boisku trzecioligowca FC Saabrucken 2:0 (0:0).

Po bezbramkowej pierwszej połowie gole zaczęli zdobywać goście. W 53. minucie Marlon Ritter perfekcyjnie strzelił głową, umieszczając piłkę nisko tuż przy prawym słupku. Druga bramka dla Kaiserslautern padła na początku ostatniego kwadransa gry i była kopią pierwszego trafienia. Autorem bramki okazał się Almamy Toure. Przy golu asystował Puchacz. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

W środę lider Bundesligi Bayer Leverkusen podejmie drugoligowca Fortunę Duesseldorf. Drużyna Xabiego Alonso powalczy nie tylko o awans do finału, ale także planuje przedłużyć liczbę meczów bez porażki w tym sezonie do 40.