Jastrzębski Węgiel ograł Skrę. Bezdyskusyjne zwycięstwo mistrzów Polski

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z PGE GiEK Skrą Bełchatów 3:0.

Jastrzębski Węgiel wygrał z PGE GiEK Skrą Bełchatów 3:0 w meczu 29. kolejki PlusLigi. Dzięki temu zwycięstwu mistrzowie Polski do ostatniej ligowej kolejki przystąpią w roli lidera tabeli z dwoma punktami przewagi nad Aluron CMC Wartą Zawiercie.

Bełchatowianie obiecująco rozpoczęli to spotkanie (2:4), ale gospodarze błyskawicznie odrobili straty (5:5) i przejęli inicjatywę. Grali skuteczniej w ofensywie, wykorzystywali problemy rywali w przyjęciu i w środkowej części seta uzyskali solidną zaliczkę (18:13). W końcówce goście próbowali gonić wynik (21:18), jastrzębianie utrzymali jednak przewagę. Autowy atak bełchatowian dał im ostatni punkt (25:20).

Początek drugiej odsłony toczył się pod dyktando gospodarzy (7:2), którzy nadal grali skuteczniej, dokładali punkty blokiem, a także zagrywką (13:6). Siatkarze PGE GiEK Skry zerwali się do walki, zmniejszyli różnicę do dwóch oczek (17:15), końcówka seta znów przebiegła jednak po myśli jastrzębian. W ważnym momencie asa posłał Rafał Szymura (21:16), a ostatni punkt wywalczył Norbert Huber, skutecznie przebijając sytuacyjną piłkę (25:20).

Goście nie rezygnowali i uzyskali przewagę na początku kolejnego seta – gdy Ilija Petkow posłał asa, było 6:9, później 7:11. Jastrzębianie wyrównali po ataku Szymury (12:12), a później odzyskali inicjatywę (19:15). W końcówce pewnie utrzymywali przewagę. Dwa błędy przyjezdnych dały im ostatnie punkty (25:19).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel - Skra:

Najwięcej punktów: Marko Sedlacek (11), Norbert Huber (11) – Jastrzębski Węgiel; Dawid Konarski (11) – PGE GiEK Skra. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku i dominowali w bloku (13–3). MVP: Marko Sedlacek (9/14 = 64% skuteczności w ataku + 2 bloki).

Jastrzębski Węgiel – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:20, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Marko Sedlacek, Norbert Huber, Jean Patry, Rafał Szymura, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jarosław Macionczyk, Ryan Sclater. Trener: Marcelo Mendez.
PGE GiEK Skra: Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Grzegorz Łomacz, Adrian Aciobanitei, Bartłomiej Lemański, Dawid Konarski – Benjamin Diez (libero) oraz Przemysław Kupka, Iliya Petkov, Pierre Derouillon. Trener: Andrea Gardini.