Niesamowity zwrot akcji w meczu Linette! Polka z awansem!

Magda Linette

Magda Linette awansowała do 1/8 finału turnieju WTA w Charleston. Polka pokonała Dajanę Jastremską, mimo że zaczęła ten pojedynek od porażki w pierwszym secie... 0:6! W dalszej fazie rywalizacji to jednak Ukrainka znalazła się w tarapatach.

Faworytką tego meczu była Jastremska, która w rankingu WTA plasuje się na 32. lokacie i przystępowała do niego jako zawodniczka rozstawiona z numerem "13". Dla porównania Linette w światowym zestawieniu plasuje się na 63. pozycji.

Za Ukrainką, dla której był to pierwszy mecz w tym turnieju, przemawiała również historia potyczek z Polką. Dotychczas obie rywalizowały ze sobą trzykrotnie i za każdym razem tenisistka ze wschodu wygrywała bez straty seta.

Początek wtorkowego starcia również zwiastował pewny triumf Jastremskiej. Dowód? Zwycięstwo w pierwszej partii 6:0. Linette wyszła jednak z tych opresji. W drugim secie wygrała 6:4, a jeszcze lepiej zaprezentowała się w decydującej odsłonie, zwyciężając 6:3.

W poprzedniej rundzie Polka pokonała Petrę Martić z Chorwacji 6:3, 6:4. Teraz czeka ją pojedynek, którego stawką jest ćwierćfinał. Rywalka to turniejowa "jedynka" i piąta "rakieta" świata - Jessica Pegula, która dodatkowo zagra przed własną publicznością.

Magda Linette - Dajana Jastremska 0:6, 6:4, 6:3