Reprezentant Polski się nie zatrzymuje! Gol i asysta w hicie zagranicznej ligi

Jakub Piotrowski jest wiceliderem klasyfikacji strzelców bułgarskiej ekstraklasy

Piłkarz reprezentacji Polski Jakub Piotrowski strzelił gola i zaliczył asystę w wygranym 5:1 meczu Łudogorca Razgrad z Lewskim Sofia w 27. kolejce bułgarskiej ekstraklasy. Pomocnik w tym sezonie zagrał w 42 spotkaniach i zdobył 16 bramek we wszystkich klubowych rozgrywkach.

26-latek, który wyszedł na boisko w podstawowym składzie swojej drużyny, wpisał się na listę strzelców w 56. minucie, wykorzystując podanie Georgiego Terziewa. Polak podwyższył wówczas prowadzenie Łudogorca na 3:1. Siedem minut później Piotrowski do gola dorzucił również asystę przy trafieniu Kwadwo Duaha na 4:1.

Reprezentant Polski z 10 golami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców ligi bułgarskiej. Prowadzi, z dorobkiem 11 bramek, Aleksandyr Kolew z FK Krumowgrad, który w przeszłości występował w polskich klubach: Stali Mielec, Sandecji Nowy Sącz, Arce Gdynia i Rakowie Częstochowa.

Łudogorec jest liderem ekstraklasy i zmierza do zdobycia 13. z rzędu mistrzostwa Bułgarii. Klub z Razgradu ma 63 punkty, czyli o sześć więcej od drugiego CSKA Sofia. Lewski po dzisiejszej porażce plasuje się - z 51 "oczkami" - na 4. miejscu.