Wielka zmiana w Premier League! Przełomowa decyzja

Piłka nożna
Wielka zmiana w Premier League! Przełomowa decyzja
fot. PAP
Wiele kamer będzie śledzić ruchy zawodników i rejestrować dane dotyczące części ciała.

Piłkarskie kluby z Premier League ogłosiły w czwartek, że podjęły jednomyślną decyzję o wprowadzeniu opartej na sztucznej inteligencji technologii półautomatycznego spalonego, która zostanie zastosowana w przyszłym sezonie. Ma ona pomóc sędziom skrócić czas potrzebny na podjęcie decyzji.

"Technologia zapewni szybsze i spójne umieszczanie wirtualnej linii spalonych w oparciu o optyczne śledzenie zawodników i zapewni wysokiej jakości grafikę, aby zapewnić kibicom lepsze wrażenia z transmisji na stadionie" - poinformowała Premier League.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek zaskoczył po skandalu w Lidze Mistrzów! "Dałbym karnego, ale…”

 

Półautomatyczną technologię spalonego po raz pierwszy zastosowano na mistrzostwach świata w Katarze w 2022 roku. Premier League ma ogłosić więcej szczegółów na temat jej dokładnego charakteru. W tym sezonie przeprowadzono szeroko zakrojone testy i analizy. Taka technologia jest już stosowana we włoskiej Serie A.

 

Wiele kamer będzie śledzić ruchy zawodników i rejestrować dane dotyczące części ciała, które są istotne przy decyzji o spalonym. Informacje będą przetwarzane przez sztuczną inteligencję w celu utworzenia trójwymiarowej linii spalonego, którą będą widzieć sędziowie VAR. Pozwoli to na uniknięcie błędów.

 

Oczekuje się, że o 30 sekund skróci to czas potrzebny sędziom VAR na podejmowanie decyzji. System ręczny będzie dostępny jako rezerwa na wypadek awarii technologii półautomatycznej.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie