Z ZAKSY do Zawiercia. Ciekawy ruch w PlusLidze

Siatkówka
Z ZAKSY do Zawiercia. Ciekawy ruch w PlusLidze
fot. PAP

Karuzela transferowa trwa w najlepsze i niemal wszyscy pożądani zawodnicy podpisali już kontrakty na następny rok. Rotacje trwają jednak nie tylko wśród zawodników. Nowe zatrudnienie znalazł już były prezes Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

W styczniu, po dwóch latach rządów, z funkcji prezesa Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle został odwołany Piotr Szpaczek. Jego obowiązki tymczasowo zaczęła pełnić Jadwiga Cichoń. To zadanie zostało jej powierzone do 30 kwietnia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legendarny trener siatkarski wznowi karierę? Zaskakująca propozycja!

 

Piotr Szpaczek prezesem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle został w styczniu 2022 roku. Zastąpił na tym stanowisku Sebastiana Świderskiego, który przejął stery Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Szpaczek z z ZAKSĄ był związany od wielu lat, a wcześniej pracował w roli dyrektora ds. biznesu i organizacji. Za jego kadencji prezesa ZAKSA wygrała Ligę Mistrzów w 2022 i 2023 roku.

 

Mimo że z klubem rozstał się nie do końca miłych okolicznościach, Szpaczek długo nie był bezrobotny. Jak się okazuje, nową pracę znalazł w innym czołowym klubie PlusLigi! Jak poinformował w swoich mediach społecznościowych Aluron CMC Warta Zawiercie, będzie on pełnił funkcję Dyrektora ds. Biznesu.

 

 

- Bardzo się cieszę, że dołączam do klubu o takich ambicjach i renomie, jaką posiada Aluron CMC Warta Zawiercie. Będę starał się wspomóc organizację swoim doświadczeniem w obszarze biznesu i relacji ze sponsorami - zapewnił Szpaczek.

 

Drużyna z Zawiercia walczy o półfinał PlusLigi. W rywalizacji ćwierćfinałowej prowadzi 1:0 z PSG Stalą Nysa.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Niemcy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie