Finał ATP w Monte Carlo: Casper Ruud - Stefanos Tsitsipas. Relacja live i wynik na żywo

Karolina ZielonkaTenis

W Monte Carlo czas na finał singla panów - Casper Ruud zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem. Który z tenisistów okaże się najlepszy w monakijskim turnieju i wywalczy tytuł? Relacja live i wynik na żywo meczu Ruud - Tsitsipas na Polsatsport.pl.

Ruud przez pierwsze dwie rundy przeszedł bez problemów - nie tracił ani jednego seta, pokonując Alejandro Tabilo 6:2, 6:4 i Huberta Hurkacza 6:4, 6:2. W ćwierćfinale Norweg potrzebował już trzech setów, by wygrać z Ugo Humbertem 6:3, 4:6, 6:1.

W półfinale Ruud sprawił nie małą sensację. Już w pierwszym secie pokonał lidera światowego rankingu, Novaka Djokovicia 6:4. Kolejna partia należała do światowej jedynki (6:1). W decydującej odsłonie od początku na prowadzenie wysunął się Norweg i mimo klasy przeciwnika, zdołał utrzymać tę przewagę i wygrał 6:4 i całą rywalizację 2:1.

Tsitsipas problemy w Monte Carlo napotkał dopiero w 1/8 finału. Tam rywalizował z piątym tenisistą świata - Alexandrem Zverevem i mimo że Grek jest niżej notowany (dwunaste miejsce w rankingu ATP), to wygrał 7:5, 7:6 (7-3). Ćwierćfinał dla Tsitsipasa nie był wymagający, bo już w dwóch setach pokonał Karena Chaczanowa 6:4, 6:2.

O finał Grek powalczył z aktualnie drugim najlepszym tenisistą globu - Jannikiem Sinnerem. Pierwsza partia padła łupem Tsitsipasa (6:4). W drugiej losy się odwróciły i wygrał Włoch (6:3). W decydującej odsłonie Sinner prowadził już 4:2. Wtedy fenomenalne zawody zaczął rozgrywać Grek, który wygrał cztery gemy z rzędu (6:4) i zapewnił sobie awans do finału turnieju w Monte Carlo.

Casper Ruud - Stefanos Tsitsipas: Relacja live i wynik na żywo

Relacja live i wynik na żywo meczu Ruud - Tsitsipas na Polsatsport.pl. Początek w niedzielę (14 kwietnia) o 15:00.