Turniej ATP w Monte Carlo rozstrzygnięty! Pogromca Djokovicia i Hurkacza zawiódł (WIDEO)

Stefanos Tsitsipas wygrał turniej ATP w Monte Carlo

Casper Ruud i Stefanos Tsitsipas zmierzyli się w finale tegorocznej edycji turnieju ATP w Monte Carlo. Po zwycięstwo sięgnął grecki tenisista, który wygrał mecz 6:1, 6:4. Skrót finału turnieju ATP w Monte Carlo w załączonym materiale wideo.

Przed rozpoczęciem finału wielu kibiców uważało, że Ruud wygra turniej w Monako. Warto bowiem przypomnieć, że Norweg w poprzednich etapach rywalizacji wyeliminował z imprezy takich zawodników jak Novak Djokovic czy Hubert Hurkacz. Mimo to finał nie potoczył się po myśli Ruuda.

Tsitsipas świetnie rozpoczął finałowe starcie. Zawodnik rodem z Grecji wygrał pierwszego seta, tracąc w tym czasie zaledwie jednego gema. Ta partia trwała tylko 37 minut.

Kolejna odsłona rywalizacji była już bardziej wyrównana. Obaj zawodnicy skutecznie bronili swoich serwisów. Sytuacja zmieniła się dopiero w dziesiątym gemie. To właśnie wtedy Tsitsipas przełamał oponenta i zapewnił sobie zwycięstwo podczas tegorocznej edycji turnieju ATP w Monte Carlo. Finałowe starcie w Monako trwało dokładnie 98 minut.

Casper Ruud - Stefanos Tsitsipas 1:6, 4:6