Tenisowy skandalista wznawia karierę! "Na emeryturze było nudno"

Tenis
Tenisowy skandalista wznawia karierę! "Na emeryturze było nudno"
Fot. PAP
Mikael Ymer postanowił wznowić tenisową karierę

Mikael Ymer, szwedzki tenisista, który ogłosił rozbrat ze sportem w wieku zaledwie 24 lat, postanowił... wznowić karierę! Ymer powróci na korty tuż po ciążącym wciąż na nim 18-miesięcznym zawieszeniu za naruszenie przepisów antydopingowych.

Zawodnik, który jeszcze niedawno był 50. rakietą świata, oficjalnie zakończył karierę w sierpniu 2023 roku. Miesiąc wcześniej został ukarany 18-miesięcznym zawieszeniem za naruszenie przepisów antydopingowych. Szwed nie został przyłapany na stosowaniu zabronionych środków. Zawieszenie nałożono na niego za to, że w 2021 roku trzykrotnie błędnie poinformował o swoim miejscu pobytu i tym samym uniknął kontroli.

 

ZOBACZ TAKŻE: Świątek właśnie wyprzedziła legendę! Przed nią kolejny kamień milowy

 

"Zdecydowałem się wycofać z zawodowego tenisa. Dziękuję wszystkim za niesamowite wspomnienia. Cóż to była za przejażdżka! Życzę wszystkim moim kolegom powodzenia w dalszej rywalizacji" – napisał wówczas na Twitterze Ymer.

 

Szwedzki tenisista przyznał jednak, że decyzję o rozbracie ze sportem podjął zbyt pochopnie i - również za pośrednictwem mediów społecznościowych - poinformował, że zamierza wrócić na korty!

 

"Na emeryturze było nudno. Do zobaczenia za 8 miesięcy" - napisał 25-latek na Twitterze.

 

 

 

 

Mikael Ymer, mimo niewątpliwego talentu, znany jest z licznych skandali. Zawodnik regularnie kłócił się z działaczami szwedzkiej federacji tenisowej, a także regularnie odmawiał udziału w największym turnieju w kraju, Swedish Open.

 

- Byłem zszokowany, gdy zobaczyłem kwotę na czeku, ale mój głos i moje sumienie nie są na sprzedaż. Christer Hult (dyrektor generalny Swedish Open - przyp. red.) i jego świta mogą sobie wsadzić te pieniądze w d... - mówił Mikael Ymer w rozmowie z Tennisportalen, gdy organizatorzy ubiegłorocznego turnieju próbowali przekonać go do zmiany decyzji wysokim wynagrodzeniem za udział w zmaganiach.

 

25-latek został zawodowym tenisistą w 2005 roku. W zawodach rangi ATP Tour zdobył jeden tytuł w grze podwójnej – razem ze swoim starszym bratem Eliasem podczas turnieju w Sztokholmie w październiku 2016. Ponadto jest finalistą jednego turnieju w grze pojedynczej. W Wielkim Szlemie najdalej dotarł do trzeciej rundy.

Robert Iwanek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie