Iga Świątek odetchnęła z ulgą! Wszystko po meczu w Stuttgarcie

Iga Świątek.

Jelena Ostapenko przegrała z Linda Noskovą w ramach turnieju WTA w Stuttgarcie. Łotyszka odpadła tym samym z niemieckiego turnieju i nie zmierzy się z Igą Świątek, na którą potencjalnie mogła trafić w ćwierćfinale.

Czeszka szybko przejęła inicjatywę i w pierwszym secie prowadziła już 4:0. Ostatecznie premierową partię wygrała 6:3. Również na początku drugiego seta błyskawicznie uzyskała przewagę przełamania, triumfując 6:1 i w całym meczu pewnie 2:0.

Ten wynik oznacza, że Świątek, w przypadku awansu, nie trafi w ćwierćfinale na Ostapenko.

Łotyszka miałaby szansę na... piąte zwycięstwo w bezpośrednim starciu z Polką. Do tej pory Ostapenko wygrała wszystkie cztery mecze ze Świątek, z czego po raz ostatni w zeszłorocznym US Open.

Jelena Ostapenko - Linda Noskova 3:6, 1:6