Zmienią zasady debla specjalnie dla Sabalenki? Jest niecodzienny apel!

Tenis
Zmienią zasady debla specjalnie dla Sabalenki? Jest niecodzienny apel!
fot. PAP/EPA/Instagram/ArynaSabalenka
Zmienią zasady debla specjalnie dla Sabalenki? Jest niecodzienny apel!

W internecie pojawił się osobliwy apel. Chodzi o zmiany w turnieju deblowym tenisistek podczas WTA w Stuttgarcie. Autorzy pomysłu chcieliby, aby w zawodach zagrały nie duety, a tria. Wszystko dla... Aryny Sabalenki. O co dokładnie chodzi?

W Stuttgarcie rozpoczął się turniej WTA rangi 500. Jak co roku jest mocno obsadzony. Tyczy się to zarówno zawodów singlowych, jak i deblowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek może mieć spory problem! Te tenisistki są jej koszmarem


Wśród duetów znaleźć możemy między innymi parę Paula Badosa/Ons Jabeur. Hiszpanka i Tunezyjka stawiane są w roli faworytek do triumfu. Tymczasem w internecie pojawił się niecodzienny pomysł. Oficjalny profil niemieckiego turnieju zaapelował do WTA, aby... zmienić zasady zawodów. Tenisistki miałyby grać nie w dwójkach, a w trójkach.


Wszystko z uwagi na Arynę Sabalenkę, którą kamery nagrały podczas serdecznego uścisku z Badosą (prywatnie jej przyjaciółką). Hiszpanka - jak wspomnieliśmy - tworzy jednak deblową parę z Ons Jabeur.

 


I choć był to tylko żart ze strony organizatorów turnieju, kibice w komentarzach chwalili pomysł. Jeden z nich napisał nawet, że takie trio powinno nazywać się "SABADONSA".


W pierwszej rundzie turnieju deblowego para Badosa/Jabeur zmierzy się z duetem Aoyama/Kiczenok. W rywalizacji singlistek dojdzie natomiast do hitowego starcia Badosy z Sabalenką. Jabeur zagra zaś z Jekateriną Aleksandrową.

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie