Liga Konferencji: Wyniki meczów rewanżowych. Kto zagra w półfinale?

Matty Cash został jednym z bohaterów Aston Villi. Reprezentant Polski najpierw zdobył ważną bramkę, a następnie nie pomylił się w serii rzutów karnych. Jego ekipa wyeliminowała Lille i zagra w półfinale Ligi Konferencji. Sprawdźcie wyniki wszystkich meczów!

Anglicy mieli skromną zaliczkę (2:1) z pierwszego spotkania i mało brakowało, by ją roztrwonili. Po trafieniach Yusufa Yaziciego oraz Benjamina Andre prowadzili 2:0. Na trzy minuty przed końcem błąd popełnił jednak Lucas Chevalier, który wykorzystał Cash.

W dogrywce nie było już bramek, więc o wszystkim zdecydowała seria rzutów karnych. W niej trafił m.in. Cash, a Emiliano Martinez obronił dwa strzały. To Aston Villa zagra więc w półfinale Ligi Konferencji.

W drugim zakończonym ćwierćfinale również nie brakowało emocji. Fiorentina dopiero po dogrywce wyeliminowała grającą od 66. minuty w dziesiątkę Viktorię Pilzno, zwyciężając 2:0. Po 90 minutach nie było goli, podobnie jak w pierwszym spotkaniu.

W wieczornych meczach Club Brugge pewnie pokonał PAOK 2:0, a asystę zaliczył Michał Skóraś.

Znacznie więcej emocji było w starciu Fenerbahce i Olympiakosu. Gospodarze odrobili stratę z pierwszego spotkania po golu Irfana Kahveciego (asysta Sebastiana Szymańskiego). W serii rzutów karnych więcej zimnej krwi zachowali jednak Grecy, którzy za sprawą m.in. trzech świetnych interwencji 21-letniego Konstantinosa Tzolakisa wywalczyli awans.

W półfinałach Aston Villa zmierzy się z Olympiakosem, a Fiorentina - z Clubem Brugge.

Fiorentina - Victoria Pilzno 2:0 po dogrywce
Bramki: Gonzalez 92, Biraghi 108 (rz.k.).

Pierwszy mecz: 0-0. Awans: Fiorentina.

Lille - Aston Villa 2:1 (3:4 rz.k.)
Bramki: Yazici 15, Andre 68 - Cash 87.
Pierwszy mecz: 1-2. Awans: Aston Villa.

Fenerbahce - Olympiakos 1:0 (2:3 rz.k.)
Bramki: Kahveci 11.