Radosław Piesiewicz szczerze przed igrzyskami olimpijskimi. "Rozmawiałem z Anitą Włodarczyk"

Inne
Radosław Piesiewicz szczerze przed igrzyskami olimpijskimi. "Rozmawiałem z Anitą Włodarczyk"
fot. PAP, Cyfrasport
Radosław Piesiewicz wypowiedział między innymi na temat strojów Polaków na igrzyska olimpijskie w Paryżu

- Dom Polski to ma być miejsce, w którym dobrze będą czuli się nasi sportowcy, ich rodziny, ale też media - stwierdził Radosław Piesiewicz. Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego wypowiedział się także na temat strojów, które Biało-Czerwoni będą nosić podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Wielkimi krokami zbliżają się igrzyska olimpijskie w Paryżu. Polski Komitet Olimpijski już zaprezentował, w jakich strojach polscy sportowcy będą występować na jednej z najważniejszych imprez w świecie sportu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Ambitne plany Polsatu na igrzyska olimpijskie. "Będziemy dobrze służyć polskim kibicom"

 

Głos w tej sprawie zabrał Radosław Piesiewicz. Prezes PKOl-u przyznał, że na temat strojów Biało-Czerwonych rozmawiał między innymi z legendą polskiego sportu - Anitą Włodarczyk. 

 

- W czwartek miałem przyjemność rozmawiać z Anitą Włodarczyk. Ona też była zadowolona z tych strojów Adidasa. Mam nadzieję, że nasi sportowcy będą zachwyceni, a to wszystko robimy dla nich - powiedział Piesiewicz w rozmowie z Dominikiem Woźniakiem.

 

PKOl pokazał także, jak będzie wyglądał Dom Polski w Paryżu. Reprezentanci Polski będą rzecz jasna mieszkać w wiosce olimpijskiej podczas igrzysk, ale Dom Polski ma służyć do spotkań naszych sportowców z przedstawicielami mediów, jak i kibicami. Będą tam organizowane różne wydarzenia. Piesiewicz wypowiedział się również na ten temat. 

 

- W Domu Polskim będzie wiele udogodnień. To ma spajać wszystkich i dawać możliwość dobrego wypoczynku. Będzie tam sztuka i kultura. Będą się tam odbywać koncerty. Artyści będą wystawiać się ze swoimi pracami. To ma być dom, w którym dobrze będą czuli się nasi sportowcy, ich rodziny, ale też media, które na spokojnie będą mogli przeprowadzać wywiady ze sportowcami - podsumował. 

 

Polska wyśle na igrzyska w stolicy Francji ok. 230-osobową kadrę. Impreza w Paryżu rozpocznie się 26 lipca, natomiast zakończy się 11 sierpnia.

 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie