Inter Mediolan mistrzem Włoch!

Inter Mediolan piłkarskim mistrzem Włoch.

Piłkarze Interu Mediolan zapewnili sobie 20. w historii tytuł mistrzów Włoch. W poniedziałkowym meczu 33. kolejki pokonali w derbach, występując w roli gości, wicelidera AC Milan 2:1 i mają już 17 punktów przewagi nad lokalnym rywalem.

Bramki dla Interu zdobyli Francesco Acerbi w 18. minucie oraz Marcus Thuram na początku drugiej połowy (49.). Milan odpowiedział tylko trafieniem Fikayo Tomoriego w 80. minucie.

W doliczonym czasie gry było bardzo nerwowo. Sędzia pokazał trzy czerwone kartki, w tym dwie piłkarzom Milanu.

To 20. tytuł mistrzowski "Nerazzurrich", poprzedni świętowali w 2021 roku.

Do końca sezonu Serie A pozostało pięć kolejek. Inter ma obecnie 86 punktów, więc Milan (69) nie będzie już w stanie dogonić lidera. Trzeci w tabeli jest Juventus - 64 pkt.