Szok! Jeden z faworytów odpadł z MŚ w snookerze w pierwszej rundzie. Przegrał z debiutantem

Inne
Szok! Jeden z faworytów odpadł z MŚ w snookerze w pierwszej rundzie. Przegrał z debiutantem
fot. PAP
Mark Selby poza MŚ w snookerze!

Mark Selby poza MŚ w snookerze! Czterokrotny triumfator mistrzostw świata w tegorocznej edycji odpadł już w pierwszej rundzie, przegrywając z debiutującym w imprezie tej rangi Joe O'Connorem.

O'Connor, który po raz pierwszy gra w snookerowych MŚ, prowadził od początku starcia ze znacznie bardziej utytułowanym rywalem. Na przerwę między sesjami zszedł z wynikiem 7:2. Druga sesja rozpoczęła się dobrze dla Selby'ego, który doprowadził do rezultatu 5:8.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ronnie O'Sullivan przeszedł do historii! Wygrał pierwszy turniej w Arabii Saudyjskiej

 

Ostatecznie młodszy z Anglików wytrzymał presję i sensacyjnie triumfował 10:6, wygrywając swoje debiutanckie spotkanie w MŚ i niespodziewanie eliminując Selby'ego.

 

 

 

 

MŚ w snookerze 2024 będą trwały w dniach 20 kwietnia – 6 maja. Mistrzowskiego tytułu bronił Luca Brecel, który - podobnie jak Selby - już pożegnał się z mistrzostwami. W gronie faworytów do końcowego triumfu tradycyjnie wymieniani są doświadczeni Ronnie O'Sullivan czy John Higgins.

 

Podczas tegorocznych mistrzostw sensacyjnie zabraknie między innymi Neila Robertsona. Mistrz świata z 2010 roku niespodziewanie odpadł w kwalifikacjach.

 

Mark Selby - Joe O'Connor 6:10

Bartłomiej Szulga/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie