Rywalka Igi Świątek nie zawiodła! Pewny awans w Madrycie

Jelena Rybakina w kolejnej rundzie w Madrycie

Jelena Rybakina zapewniła sobie awans do trzeciej rudny tegorocznej edycji turnieju w Madrycie. Lucia Bronzetti nie dała rady wyżej notowanej przeciwniczce. Tenisistka z Kazachstanu wygrała mecz 6:4, 6:3.

Pierwszy set tego pojedynku był dość wyrównany. Do końca nie było wiadomo, która zawodniczka przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie chłodniejszą głowę zachowała Rybakina. Plasująca się na czwartym miejscu w rankingu WTA zawodniczka, przełamała przeciwniczkę w 10. gemie. Przez to zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej odsłonie pojedynku (6:4).

Druga partia nie rozpoczęła się dobrze dla Rybakiny. Bronzetti przełamała ją już w pierwszej rundzie. Mimo to pochodząca z Kazachstanu zawodniczka od razu wygrała gema serwisowego oponentki. W sumie Rybakina wygrała w drugim secie cztery gemy z rzędu, dzięki czemu zapewniła sobie zwycięstwo w tej partii (6:3).

Jeszcze nie wiadomo, z kim w następnym pojedynku zmierzy się Rybakina. Jej rywalkę wyłoni starcie Marta Kostjuk - Mayar Sherif, które ma zostać rozegrane w piątek.

Jelena Rybakina - Lucia Bronzetti 6:4, 6:3