Siatkarski trener w szoku. Zdobył trzy podwójne korony i wyleciał z pracy

Robert IwanekSiatkówka
Siatkarski trener w szoku. Zdobył trzy podwójne korony i wyleciał z pracy
Fot. CEV.eu
Borysław Kraczanow po trzech podwójnych koronach z rzędu został zwolniony z Maricy Płowdiw

Borysław Kraczanow, trener, który poprowadził Maricę Płowdiw do trzech podwójnych koron (mistrzostwo i Puchar Bułgarii) z rzędu, nie poprowadzi drużyny w przyszłym sezonie. Szkoleniowiec dowiedział się o zwolnieniu od... swoich znajomych, którzy zobaczyli tę informację na jednym z portali.

W zakończonym niedawno sezonie ligi bułgarskiej Marica sięgnęła po dziesiąty z rzędu złoty medal (klub rządzi w żeńskiej Superlidze nieprzerwanie od sezonu 2014/2015), w tym trzeci pod wodzą Borysława Kraczanowa. Ponadto szkoleniowiec zdobył z drużyną swój trzeci Puchar Bułgarii. Mimo to władze klubu nie zdecydowały się na przedłużenie z nim kontraktu!

 

ZOBACZ TAKŻE: Znany klub siatkarski na skraju przepaści. Wszystko przez zmianę władzy

 

Kraczanow nie ukrywa, że informacja o zwolnieniu była dla niego ogromnym szokiem. Tym bardziej, że jeszcze niedawno... rozmawiał z zarządem na temat ewentualnych wzmocnień na kolejny sezon!

 

- Dosłownie kilka miesięcy temu spotkaliśmy się w wąskim gronie, by porozmawiać o przyszłorocznych rozgrywkach. O tym, że nie będę już prowadził drużyny, dowiedziałem się od moich przyjaciół z Turcji, którzy jeszcze przed moją rozmową z zarządem i przed oficjalnym komunikatem klubu przeczytali o moim zwolnieniu na jednym z portali internetowych. Nie powiem, zabolało mnie to. Trudno nie być rozczarowanym, gdy po udanym sezonie, zakończonym trzecią z rzędu podwójną koroną, dowiadujesz się, że umowa nie zostanie przedłużona - powiedział Kraczanow w rozmowie z BGvolleyball.com.

 

Borysław Kraczanow nie został jednak na lodzie. Szkoleniowiec cały czas pracuje z reprezentacją Bułgarii kobiet do lat 20, a jego podopieczne przygotowują się do sierpniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Bułgarii i Irlandii.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie