Świetny występ polskiego kolarza! Lider wyścigu czuje jego oddech na plecach

Rafał Majka zajął drugie miejsce na pierwszym etapie wyścigu kolarskiego Dookoła Asturii. Wygrał jego kolega klubowy, 20-letni Meksykanin Isaac del Toro, który niedawno przedłużył kontrakt z UAE Team Emirates aż do 2029 roku.

Kolarze ścigali się na górskiej trasie z Cangas del Narcea do Pola de Lena (179,1 km), w końcówce której był zjazd i płaski odcinek. Del Toro wyprzedził Majkę o 1.01, a trzecie miejsce zajął Urugwajczyk Eric Antonio Fagundez (Burgos-BH), tracąc 1.04. W klasyfikacji generalnej kolejność jest identyczna.

Trzyetapowy wyścig kategorii 2.1., który zakończy się w niedzielę w Oviedo, jest dla Majki ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 4 maja Giro d'Italia.