Szalony mecz Huberta Hurkacza w Madrycie! Siedem przełamań i awans Polaka

Hubert Hurkacz wygrał po pełnym przełamań meczu z Danielem Altmaierem

Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału turnieju ATP w Madrycie. Polak w trzeciej rundzie pokonał po pełnym przełamań (w całym meczu było ich siedem) pojedynku Niemca Daniela Altmaiera 6:4, 7:6 (7-2). Oto skrót meczu Hurkacz - Altmaier.

W poprzedniej rundzie wrocławianin kapitalnie rozpoczął pojedynek z Jackiem Draperem, wygrywając pierwszego seta po nieco ponad dwóch kwadransach 6:1. W drugim obaj tenisiści długo punktowali przy własnym podaniu. W jedenastym gemie Polakowi udało się przełamać rywala i to jedno przełamanie wystarczyło, by wygrać seta 7:5.

Daniel Altmaier, rywal Hurkacza w trzeciej rundzie, w poprzednich starciach bez straty seta odprawił Hiszpana Martina Landaluce'a (6:1, 7:5) i Francuza Arthura Filsa (6:2, 6:3), ale w niedzielnym pojedynku to sklasyfikowany na 9. miejscu w rankingu ATP wrocławianin był zdecydowanym faworytem.

Początek pierwszego seta należał do Polaka, który najpierw wygrał gema przy swoim podaniu, a chwilę później wykorzystał pierwszą okazję do przełamania rywala. Altmaier nie zamierza się jednak poddawać i natychmiast dokonał przełamania powrotnego, a następnie zapunktował przy swoim podaniu, doprowadzając do remisu. Hubert Hurkacz wywiązał się jednak z roli faworyta i w dziesiątym gemie po raz drugi przełamał sąsiada zza Odry, wygrywając seta 6:4.

Druga partia rozpoczęła się w iście szalonym stylu. W pierwszych trzech gemach doszło do... trzech przełamań, w tym dwóch na korzyść Niemca. Nasz tenisista przegrywał już 1:3, ale zdołał odrobić straty, punktując przy swoim serwisie, a chwilę później - w szóstym gemie - po raz drugi w tej partii przełamał Altmaiera, doprowadzając do remisu. Obaj tenisiści do końca seta zgodnie wygrywali przy swoim serwisie i o losach tej partii musiał decydować tie-break. W nim górą był wrocławianin, który nie tylko wygrywał swoje podanie, ale i dwukrotnie przełamał rywala (na 4-2 i 5-2), kończąc tie-break wynikiem 7-2.

Rywalem Huberta Hurkacza w walce o ćwierćfinał turnieju w stolicy Hiszpanii będzie zwycięzca pojedynku Sebastian Baez - Taylor Fritz.

Hubert Hurkacz - Daniel Altmaier: Wynik meczu. Kto wygrał?