Pierwsza wygrana Goncalo Feio w roli trenera Legii Warszawa

W niedzielnym spotkaniu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec przegrała na własnym stadionie z Legią Warszawa.

W niedzielnym spotkaniu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec przegrała na własnym stadionie z Legią Warszawa 1:3. Zespół ze stolicy Polski wygrał pierwsze spotkanie pod wodzą trenera Goncalo Feio. Skrót meczu Stal - Legia w załączonym materiale wideo.

Szkoleniowiec ten zaczął pracę w stołecznym klubie 10 kwietnia. Potem jego podopieczni zremisowali na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:1, następnie 0:0 u siebie ze Śląskiem Wrocław i w niedzielę wygrali w Mielcu.

Stal chciała się zrehabilitować za poniedziałkową kompromitację w Grodzisku Wielkopolskim. Dwukrotni mistrzowie Polski (1973, 1976) przegrali tam z Wartą Poznań aż 2:5. W niedzielę grali na pewno lepiej niż W Wielkopolsce, ale ponownie nie zdobyli punktu.

Pierwsza gola zdobyła Legia. W 21. min. Josue wykorzystał rzut karny, który został podyktowany za faul Berta Esselinka na Pawle Wszołku.

Do końca pierwszej połowy inicjatywę miała Stal, ale warszawianie mieli idealną okazję do podwyższenie prowadzenie. W 37. min Wszołek strzelił niecelnie, mając przed sobą tylko Mateusza Kochalskiego.

W 39. min z prawego skrzydła w pole karne rywala wrzucił piłkę Maciej Domański, a celną "główką" popisał się Ilja Szkurin.

Zespół z Podkarpacia druga połowę zaczął z animuszem. Jednak po kilkunastu minutach zarysowała się przewaga Legii. Dopięła swego w 76. min, kiedy to celnym strzał zza pola karnego popisał się Bartosz Kapustka. W doliczonym czasie gry rzut karny zamienił na bramkę Maciej Rosołek.

Skrót meczu Stal - Legia:

PGE FKS Stal Mielec - Legia Warszawa 1:3 (1:1)

Bramki: Ilja Szkurin 39 - Josue 21 (rzut karny), Bartosz Kapustka 76, Maciej Rosołek 90+4 (rzut karny)

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Bert Esselink, Mateusz Matras, Marco Ehmann - Maciej Domański (79. Kai Meriluoto), Łukasz Gerstenstein (79. Alvis Jaunzems), Piotr Wlazło, Matthew Guillaumier (82. Rafa Santos), Koki Hinokio (72. Ion Gheorghe), Krystian Getinger (79. Krzysztof Wołkowicz) - Ilja Szkurin.

Legia Warszawa: Dominik Hładun - Artur Jędrzejczyk, Rafał Augustyniak (88. Radovan Pankov), Steve Kapuadi - Ryoya Morishita (83. Maciej Rosołek), Josue, Juergen Elitim, Bartosz Kapustka (88. Qendrim Zyba), Yuri Ribeiro (63. Patryk Kun) - Paweł Wszołek, Marc Gual (83. Wojciech Urbański).

Żółte kartki: Krystian Getinger, Bert Esselink - Bartosz Kapustka, Josue.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 6 514.