PSG mistrzem Francji!

Piłkarze Paris Saint-Germain z mistrzostwem kraju.

Piłkarze Paris Saint-Germain na trzy kolejki przed końcem rozgrywek ekstraklasy zapewnili sobie 12. w historii klubu i trzecie z rzędu mistrzostwo Francji po tym, jak Olympique Lyon wygrał 3:2 z AS Monaco.

AS Monaco musiało zwyciężyć w Lyonie, aby utrzymać matematyczne szanse na dogonienie paryżan. Wissam Ben Yedder już w pierwszej minucie strzelił gola na 1:0. Gospodarze do przerwy prowadzili jednak 2:1 po bramkach Alexandre'a Lacazette'a i Saida Benrahmy.

W drugiej połowie wyrównał Ben Yedder, ale ostanie słowo należało do graczy Olympique Lyon. Gola na wagę trzech punktów strzelił Malick Fofana.

AS Monaco w 31 meczach zgromadziło 58 pkt, czyli o 12 mniej od PSG, które w lidze francuskiej triumfuje w Ligue 1 nieprzerwanie od 2022 roku.

AS Monaco ostatni raz było mistrzem Francji w sezonie 2016/17, gdy w składzie tego klubu grali m.in. Kylian Mbappe i Kamil Glik.