Collins postawiła się Sabalence! Trudna przeprawa wielkiej rywalki Świątek

Sabalenka awansowała do kolejnej rundy turnieju w Madrycie.

Aryna Sabalenka w 1/8 finału turnieju WTA w Madrycie zmierzyła się z Danielle Collins. Białorusinka, mimo zajmowania wyższego miejsca w rankingu WTA, miała problemy z pokonaniem rywalki. Rywalizacja trwała trzy sety i zakończyła się awansem Sabalenki.

Sabalenka już w pierwszym secie napotkała problemy - przegrywała 0:3. Przeszkoda ta okazała się nie do pokonania. Białorusinka co prawda zdołała zniwelować starty (4:5), ale decydujący gem padł łupem Collins. Druga odsłona była o wiele bardziej zacięta. Tenisistki wymieniały się prowadzeniem. Przy stanie 4:3 dla Amerykanki trzy gemy z rzędu wygrała Sabalenka (6:4) i wyrównała stan rywalizacji na 1:1.

Decydującego seta doskonale rozpoczęła Białorusinka, która od razu wypracowała przewagę 3:0. Collins zdołała wywalczyć tylko trzy gemy (3:4). Końcówkę partii lepiej rozegrała druga rakieta świata, która wygrała 6:3 i całe spotkanie 2:1.

W ćwierćfinale Sabalenka zmierzy się z Mirrą Andriejewą. Rosjanka dokonała w Madrycie nie małej sensacji. W drugiej rundzie pokonała Lindę Noskovą (6:4, 3:6, 6:3), w trzeciej - Marketę Vondrousovą (siódmą tenisistkę rankingu WTA) 7:5, 6:1. Andriejeweja zapewniła sobie awans do ćwierćfinału dzięki pokonaniu Jasmine Paolini (13.WTA) 7:6 (7-2), 6:4.

To już nie pierwszy raz, gdy siedemnastoletnia Rosjanka pokonuje rywalki znajdujące się wyżej w światowym rankingu. Podczas tegorocznego Australian Open młoda tenisistka awansowała aż do 1/8 finału. Po drodze Rosjanka pokonała m.in. Ons Jabeur, obecnie dziewiątą tenisistkę świata 6:0, 6:2.

Aryna Sabalenka - Danielle Collins 4:6, 6:4, 6:3