Przegrała pierwszego seta 0:6, a potem... Iga Świątek poznała rywalkę w półfinale

Iga Świątek
Iga Świątek poznała rywalkę w półfinale turnieju WTA w Madrycie

Iga Świątek poznała rywalkę w półfinale tegorocznej edycji turnieju WTA w Madrycie. Madison Keys pokonała bowiem Ons Jabeur. Amerykanka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, chociaż w pierwszym secie nie wygrała ani jednego gema.

Na początku Jabeur dominowała na korcie. Była wiceliderka światowego rankingu bez większych problemów wygrywała kolejne gemy. Keys nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na świetną grę przeciwniczki. Przez to pochodząca ze Stanów Zjednoczonych zawodniczka przegrała pierwszego seta 0:6 po 24 minutach gry.

Druga partia była bardziej wyrównana. Obie zawodniczki zaczęły prezentować zbliżony poziom. Ku zdziwieniu kibiców lepsza w tym secie okazała się Amerykanka, która wygrała tę odsłonę 7:5, tym samym doprowadzając do wyrównania.

W trzecim secie sytuacja diametralnie się zmieniła. Jabeur zaczęła popełniać coraz więcej błędów, które bezwzględnie wykorzystywała jej oponentka. Tym razem to Keys stawiała warunki na korcie. Partia ostatecznie zakończyła się triumfem zawodniczki plasującej się na 20. miejscu w rankingu WTA 6:1.

Dzięki temu triumfowi Keys awansowała do półfinału rywalizacji w stolicy Hiszpanii. Jej kolejną przeciwniczką będzie liderka światowego rankingu - Iga Świątek.