Ważne informacje ws. wejścia kibiców na finał Fortuna Pucharu Polski. Jest decyzja

Piłka nożna
Ważne informacje ws. wejścia kibiców na finał Fortuna Pucharu Polski. Jest decyzja
Fot. Cyfrasport
Ważne informacje ws. wejścia kibiców na finał Fortuna Pucharu Polski. Jest decyzja

Finał Fortuna Pucharu Polski zbliża się wielkimi krokami. Już w czwartek o zwycięstwo w rozgrywkach powalczą Pogoń Szczecin i Wisła Kraków. W ostatnich dniach w mediach pojawiły się spekulacje na temat tego, czy kibice obu drużyn pojawią się na trybunach PGE Narodowego w Warszawie. W tej sprawie pojawiły się nowe ustalenia.

Jak przekazał Tomasz Włodarczyk z portalu "Meczyki.pl", doszło do porozumienia z policją. Kością niezgody była kwestia kontroli opraw wnoszonych przez fanów na stadion. Ostatecznie strony znalazły konsensus i wszystko wskazuje na to, że kibice Pogoni i Wisły wejdą na stadion. Przypomnijmy, że kilka dni temu mówiło się nawet o bojkocie spotkania. Teraz ten scenariusz wydaje się mało realny. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Marian Kmita: Puchar Polski był instytucją zaniedbaną

 

Dodajmy, że w środę o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed meczem. Pojawić się na nim mają przedstawiciele PZPN, służb bezpieczeństwa i kibiców. 

 

Odkąd finał Fortuna Pucharu Polski rozgrywany jest na PGE Narodowym, sympatycy walczących o trofeum zespołów zwykle przygotowują efektowne oprawy. Ich częścią często były m.in. materiały pirotechniczne. Prawdopodobnie ten element budził największe zastrzeżenia ze strony służb. 

 

Pierwszy gwizdek na PGE Narodowym wybrzmi w czwartek 2 maja o godzinie 16:00. Dla Pogoni będzie to szansa na wywalczenie pierwszego takiego trofeum w historii klubu. Natomiast Wisła ma na swoim koncie już cztery zwycięstwa. 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie